Ostravské sportovní hry: Únor ve znamení míčových sportů a CrossFitu

Zobrazit: Ostravské sportovní hry: Únor ve znamení míčových sportů a CrossFitu

Měsíc únor v Ostravských sportovních hrách patřil především míčovým sportům jako je házená, přehazovaná, volejbal, basketbal a prvnímu crossfitovému závodu pro základní školy. V rámci projektu statutárního města Ostravy se do sportovních aktivit v únoru zapojilo 790 žáků.

Sportovní klání v únoru:

Do okresních kol v házené a přehazované se zapojilo celkem 36 základních škol a 380 žáků. V házené se utkalo 18 základních škol a 200 žáků, v přehazované se do turnajů zapojilo rekordních 18 škol a 180 žáků.

Obvodní kola basketbalu a volejbalu zaznamenaly účast celkem 26 základních škol a 330 žáků. V basketbalu se odehrálo 5 obvodních kol s účastí 14 škol a 180 žáků. Ve volejbale byla uspořádána 2 obvodní kola, do kterých se zapojilo 12 škol a 150 žáků.

Součástí únorového programu byla i nová a originální akce – crossfitový závod, do kterého se zapojilo 10 nejlepších základních škol a 80 žáků, kteří postoupili z kvalifikace. Závod byl pro všechny zúčastněné velmi zábavný.

Poděkování:

Děkujeme Okresní radě AŠSK Ostrava za úzkou spolupráci a organizaci sportovních turnajů. Děkujeme také všem základním školám za vstřícnost a za to, že konají sportovní aktivity ve svých školských zařízení. Díky všem zúčastněným se Ostravské sportovní hry stávají stále populárnější a dostupnější pro všechny ostravské základní školy.