Parlament dětí a mládeže města Ostravy na festivalu „Ostravský kompot“

Zobrazit: Parlament dětí a mládeže města Ostravy na festivalu „Ostravský kompot“

V neděli 21. 5. 2023 pomáhal PDMMO tvořit zónu „Fajne rodiny“ na festivalu „Ostravský kompot“, který se konal v Trojhalí Karolina.

Členové PDMMO měli na místě k dispozici vlastní stánek, ve kterém prezentovali návštěvníkům svoji činnost a představovali projekty a akce, které parlament organizuje. Ve stánku byly připraveny aktivity pro mladší i starší Ostraváky, které zorganizovali a vymysleli přímo členové PDMMO.

Děti tvořily obrázky ve formě instagramového příspěvku, do kterého znázorňovaly, co pro ně Ostrava znamená, co se jim vybaví když se řekne slovo Ostrava a popř., co mají na Ostravě rádi. Ve svých obrázcích znázorňovaly nejčastěji domov, Novou radnici a mnoho zeleně. Dalším úkolem pro děti bylo třídění odpadu, kdy po správném roztřídění papíru, plastů a skla, získaly sladkou odměnu.

Rodiče dětí mezitím mohli odpovídat na 3 otázky zaměřené na město Ostravu. Z tohoto malého výzkumu vyplynulo, že nejvíce oblíbeným místem návštěvníků je okolí řeky Ostravice, dále pak parky, zelená místa, příroda a nový kampus Ostravské univerzity.

Pro PDMMO je letošní zapojení do Dnů Fajne rodiny premiérou. V rámci Dnů Fajne rodiny již stihl zorganizovat úspěšnou akci „Mezigenerační dialog“ a chystá akci „Parlament dokořán“, která se uskuteční 30. 5. 2023 v čase 16:00 – 18:00 v prostorách SVČ Korunka (Korunní 699/49, Ostrava – Mariánské Hory).

Na tuto aktivitu Vás PDMMO srdečně zve!