Prázdninový program v Dolní oblasti Vítkovice

Zobrazit: Prázdninový program v Dolní oblasti Vítkovice

Dolní oblast Vítkovice nabízí každý prázdninový víkend program ve Velkém i Malém Světě Techniky, díky kterému se budete cítit jako v cizí zemi.

Červen byl ve znamení Itálie. Červenec patřil americkému stylu a měsíc srpen dovolí nahlédnout návštěvníkům do provoněné Francie. Francouzský víkend  se uskuteční v termínech 22.8. – 23.8. a 29.8. – 30.8. v čase od 10 do 18 hodin a je určený především pro rodiny s dětmi.

Celá francouzská expozice je zkrášlena stylovými francouzskými doplňky, na které navazuje tematický program. Návštěvníci se mohou zapojit do výroby horkovzdušných balónů s bratry Montgolfierovými, prostudovat si francouzský slovník a pochytit tak základy francouzštiny, toulat se po místě zvaném malý Montmartre umístěném na schodišti Světa Techniky nebo se vydat po stopách oblíbeného Růžového pantera a prožít adrenalinovou bojovku inspektora Clouseaua. Během workshopu se návštěvníci zapojí do výroby francouzských knírů nebo levandulového mýdla. Třešničkou na tomto pravém francouzském dortu je vystoupení animátorů v Divadle vědy, kde, věřte nebo ne, dojde k přeměně vody na víno.

Na program je možné se přihlásit prostřednictvím odkazu zde, vstupenku na tento program je možno zakoupit také na místě.