Prázdniny v pohodě v Ostravě – Porubě

Zobrazit: Prázdniny v pohodě v Ostravě – Porubě

Odbor školství, prevence kriminality a bezpečnosti Městského obvodu Ostrava-Poruba uspořádal   od 13. do 17. července 2020 tradiční příměstský tábor nazvaný Prázdniny v pohodě. Táborovou základnu tvořilo Centrum volného času v ulici Otakara Jeremiáše, kde se scházely více jak dvě desítky dětí ve věku od 7 do 12 let a účastnily bohatého programu.  

V pondělí děti vyrazily na interaktivní exkurzi do knihovny v ulici L. Podéště, kde pro ně knihovnice připravily aktivity vedoucí ke společné odměně. V úterý děti navštívila kouzelnice Radana, která je naučila čtyři jednoduchá kouzla a všechny děti roztančila. Středa patřila celodennímu výletu do Hradce nad Moravicí a prohlídce zámku a okolí. Počasí bylo ukázkově letní, takže procházka k Bezručově vyhlídce po cestě zastíněné stromy přišla všem vhod. Ve středu do Centra volného času ve Vietnamské ulici přijelo Mobilní planetárium Praha. Díky filmům a interaktivnímu výkladu se děti dozvěděly zajímavosti o původu života a pradávném životě dinosaurů na naší planetě. V pátek děti navštívily rodinné centrum Family Skalka, kde se nejen vydováděly na spoustě zábavných atrakcí, ale navštívily i Minizoo. Děti celý týden plnily úkoly, tvořily, hrály společenské hry a objevovaly hry svých prarodičů, jako jsou skákání přes gumu a přes švihadlo, skákání panáka nebo kuličky a soutěžily o největšího pohodáře tábora.

Všichni účastníci si celý týden náramně užili a věříme, že i připravovaný srpnový II. turnus bude stejně pohodový jako červencový.