Program na podporu ostravských neziskových organizací skončil

Zobrazit: Program na podporu ostravských neziskových organizací skončil

Jednorázovou finanční pomoc určenou pro ostravské neziskové organizace, postižené opatřeními proti šíření epidemie nemoci covid-19, získalo od začátku března do 20. dubna celkem 51 spolků.  Prostředky ve výši 20 tisíc korun putovaly na účty žadatelů vždy ihned po schválení radou města.

Finanční pomoc byla stejně jako loni na jaře určena organizacím z oblastí kultury, sportu, školství a vzdělávání, sociální péče, zdravotnictví, prevence kriminality, protidrogové prevence, podpory osob s hendikepem, volnočasových aktivit a rodinné politiky, jejichž existenci ohrozila opatření k omezení šíření koronaviru. Od vyhlášení programu letos 2. března obdrželo město do 15. dubna 83 žádostí, z toho 51 jich bylo schváleno, jednu stornoval žadatel. Celkem 31 žádostí bylo zamítnuto kvůli nesplnění podmínek výzvy. Nejčastěji šlo o organizace, které dostávají i v současnosti dotace na zajištění své celoroční činnosti, jimž podpora nebyla určena.

Posledních pět žádostí radní odsouhlasili na své úterní schůzi. Město je přijímalo do 15. dubna.

Zdroj: https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/vice-jak-milion-pro-ostravske-neziskove-organizace-program-na-jejich-podporu-skoncil