Projekt Science Talent Ostrava 2020 skončil, může začít Science Talent Ostrava 2021!

Zobrazit: Projekt Science Talent Ostrava 2020 skončil, může začít Science Talent Ostrava 2021!

Již šestým rokem podporuje spolek Proxima individuální aktivní studenty v jejich seberozvoji a sebevzdělávání. Děje se tak díky projektu Science Talent Ostrava finančně podporovanému statutárním městem Ostrava v rámci Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu.

Díky těmto prostředkům byla dosud podpořena téměř stovka ostravských žáků a studentů, kteří projevili zájem rozvíjet svůj talent především v přírodních vědách a technických oborech.

Mohli se tak zapojit do mezinárodních matematických soutěží, do celé řady letních škol, prázdninových workshopů či vzdělávacích kurzů naživo i v on-line prostředí, získat mezinárodní certifikáty on-line studia na zahraničních univerzitách či zdokonalovat své znalosti před přijímacími zkouškami na vysoké školy. Někteří z nich již nyní studují na prestižních zahraničních univerzitách.

„Vyzýváme tímto všechny další aktivní a šikovné žáky a studenty ostravských škol k rozvoji svého talentu a nadání. Nebuďte pasivní, pusťte se do studia, zkoumání či experimentů, pracujte na svém sebevzdělávání a pokud potřebujete finančně podpořit, obraťte se na nás,“ zdůraznila předsedkyně spolku Ivana Češková.

Pedagogové nejlépe znají své žáky a rodiče vlastní děti. Projektem Science Talent Ostrava se jim naskýtá možnost podpořit je v jejich snahách o individuální rozvoj. Mohou to být přesně ti žáci, co se zatím neprojevují, protože třeba přemýšlejí o něčem větším – vymyslí vzdělávací hru pro ostatní, chtějí vyvinout užitečnou aplikaci, připravují vlastní malé „chytré řešení“, chtěli by se zúčastnit letní školy astrofyziky nebo nanotechnologií nebo něčeho jiného.

„Jsme přesvědčeni, že zvláště v současné době se najdou studenti, kterým vyhovovala možnost individuálního studia on-line, dostali se na vyšší znalostní úroveň a rádi by v ní pokračovali i nad rámec svých školních povinností. Budou se chtít rozvíjet i o prázdninách, čerpat různé zdroje vědomostí a znalostí, zkusit si nějaký vlastní projekt třeba v rámci Středoškolské odborné činnosti. Všechno mohou a rozhodně by jim v tom neměl zabránit nedostatek financí,“ popsala Ivana Češková.

Na webových stránkách www.proximaostrava.cz se studenti mohou průběžně hlásit se svými nápady, vzdělávacími sny a touhami. Zájem může být větší, než bude možné uspokojit, proto doporučujeme nebát se a odhodlat se co nejdřív. V případě zájmu o podrobnější informace můžete kontaktovat paní Ivanu Češkovou také přímým e-mailem ivana.ceskova@proximaostrava.cz.