Projekt žákovského parlamentu ZŠ Krestova „Den ekologie“

Zobrazit: Projekt žákovského parlamentu ZŠ Krestova „Den ekologie“

Projekt žákovského parlamentu „Den ekologie“ se uskutečnil první květnový pátek na Základní škole Krestova v Ostravě Hrabůvce a byl určen pro žáky 3.-6. tříd. Celou akci zorganizoval žákovský parlament při ZŠ Krestova „Má to smysl“ za pomoci dobrovolníků z devátého ročníku. Projekt byl podpořen v rámci participativního rozpočtu města na podporu žákovských parlamentů škol, a to v rámci projektu „Bo nám to není jedno!!!“ .

Na programu akce byla řada stanovišť, která dětem přiblížila ekologii a udržitelný životní styl, např. třídění odpadu, kompostování, správné zalévání rostlin či „reuse“ chování v každodenním životě. 

Oblíbeným a inspirativním stanovištěm byl zdravý bar, který žáci připravili a kde si každý mohl vytvořit zdravou sladkost. Žáci mohli ochutnat např. fazolové brownies nebo si udělat špíz z ovoce a zeleniny. Nechyběla ani módní přehlídka na téma „Reuse“, která ukázala, jak lze použitým materiálům a věcem dát nový život a vytvořit tak stylové modely.

A co by to bylo za Den ekologie bez pořádného úklidu okolí?! Tímto úklidem byla symbolicky celá akce ukončena.

Den ekologie byl nejen zábavnou a poučnou akcí pro žáky, ale také skvělým příkladem toho, jak mohou děti aktivně přispívat k ochraně životního prostředí a podněcovat pozitivní změny ve svém okolí.