Rodiče a děti z Klubu Kolibřík si vyzkoušely techniky dramatické výchovy

Zobrazit: Rodiče a děti z Klubu Kolibřík si vyzkoušely techniky dramatické výchovy

Ve čtvrtek 23. května 2024 od 15:30 hodin proběhl na zahradě MŠ Ostrava, Lechowiczova edukační program „Hry s technikami dramatické výchovy“ určený pro rodiče a děti z Klubu Kolibřík.

Klub Kolibřík i tento edukační program je financován z rozpočtu statutárního města Ostravy v rámci výzvy na podporu vzdělávání a talentmanagementu.

Lektorky spolku THeatr ludem si pro děti připravily různé netradiční aktivity, které mohou podpořit jejich zájem o knihy, dramatiku a rozvíjet předčtenářskou gramotnost, fantazii a kreativitu.

Motivací ke všem aktivitám se stala kniha „Co je to řeka?“ autorky a ilustrátorky Moniky Vaicenavičienė. Děti i rodiče se pomocí příběhu stali řekou, vodními živočichy, předáváním provázku vytvářeli pramínky, kterými přenášeli energii, pocity. Vyzkoušeli si společně zrcadlení s barevnými šátky, užili si radost při přenášení barev různými přírodninami i dlaněmi, čímž vznikla krásná matrice. Na závěr si s předáváním kamínku vyprávěli své dojmy a prožitky.

Celá akce byla příjemným zpestřením slunného odpoledne nejen pro děti, ale také pro rodiče, které lektorky dokázaly milým způsobem zapojit do všech aktivit a ukázaly, že četba knih by se měla především prožít.

Zdroj: Radmila Navrátilová a Lenka Mlýnková, lektorky Klubu Kolibřík