Studuj u nás

Zobrazit: Studuj u nás

Únorový díl magazínu TV Polar Studuj u nás představil Parlament dětí a mládeže, podporu odborných pozic a šachy ve školách.

Parlament dětí a mládeže

Parlament dětí a mládeže města Ostravy ve spolupráci s městem připravil pro studenty středních škol a žáky 9. tříd základních škol z moravskoslezské metropole nevšední zážitek. Studenti a žáci se při simulaci jednání městského zastupitelstva zhostili úloh volených zástupců města

Podpora nepedagogických pracovníků

Již v průběhu let 2019–2022 realizovalo statutární město Ostrava nebývale robustní projekt „Rozvoj rovného přístupu ke vzdělání ve městě Ostrava III“. Právě díky němu mohly být na 25 základních školách financovány důležité odborné pozice školních speciálních pedagogů, psychologů, asistentů pedagogů nebo kupříkladu sociálních pedagogů. Přestože uvedený projekt již skončil, magistrát pokračuje v dofinancování těchto potřebných pozic nadále.

Šachy do škol

Ačkoliv se to může zdát neuvěřitelné, v Ostravě hrají šachy už děti v mateřských školách a není to jen bezmyšlenkovité posunování figurek po šachovnici. I ony už umí připravit pěknou past na soupeře.

Zdroj: https://polar.cz/porady/studuj-u-nas/studuj-u-nas-07-02-2024-17-27