Využívání digitálních pomůcek ve výuce

Zobrazit: Využívání digitálních pomůcek ve výuce

Moravskoslezská vědecká knihovna realizovala pro projekt Probuď v sobě kreativce v lednu a únoru inspirativní workshopy pro pedagogy z mateřských i základních škol. Lektoři se na workshopech zaměřili na využívání digitálních technologií v různých předmětech. Ukázali pedagogům nejen způsoby, jak digitální technologie a robotika mohou obohacovat výuku, ale také společně s nimi vytvořili konkrétní lekce pro děti a žáky.

V každé zapojené škole se uskutečnily tři ukázkové lekce, které vedli proškolení pedagogové pod dohledem lektorů. Lekce ve třídách přinesly do škol nový pohled na vyučování, učitelé základních škol tak propojili robotiku s předměty jako je český či anglický jazyk a učitelé mateřských škol zase s dětmi procvičili orientaci v prostoru a týmovou spolupráci.

Cílem celého projektu je aktivně posilovat kreativní rozvoj dětí a žáků, nabízet metodickou oporu pedagogům, rozvíjet dovednosti lektorů působících v kulturním a kreativním sektoru, koordinovat kreativní učení v rámci města a poskytovat inspiraci a návody pro tvůrčí aktivity v oblasti kreativity.

Zapojené školy:
Mateřská Škola Ostrava, Varenská 2a, příspěvková organizace
Mateřská škola Dětská 920, 708 00 Ostrava Poruba, příspěvková organizace
Základní škola Slezská Ostrava, Bohumínská 72, příspěvková organizace
Základní škola, Ostrava-Poruba, I. Sekaniny 1804, příspěvková organizace

Každá zapojená škola z projektu získala sadu šesti robotických Beebotů pro další prohlubování kreativní výuky.

Projekt probíhá za finanční podpory Evropské unie.