Závěrečné setkání ostravského týmu v rámci projektu EGL, který usiluje o propojení mládeže se samosprávou

Zobrazit: Závěrečné setkání ostravského týmu v rámci projektu EGL, který usiluje o propojení mládeže se samosprávou

Ve dnech 30.9. – 1.10.2023 se zúčastnil ostravský tým tvořený zástupci Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy, města a Střediska volného času Korunka posledního setkání v rámci projektu Europe Goes Local za rok 2023. Setkání se uskutečnilo v Domě zahraniční spolupráce v Praze. Statutární město Ostrava je zapojeno do projektu EGL, který podporuje práci s mládeží na krajské, městské a obecní úrovni již od roku 2020.

Na programu prvního dne setkání bylo závěrečné zhodnocení projektu a jeho cílů, přenos dobré praxe a prezentace aktivit a projektů vytvořených v rámci jednotlivých samospráv.

Druhý den setkání byl zaměřen na představení YouthPassu a jeho možnosti využití pro mladé lidi a tvorbu emografů, které znázorňovaly emoce účastníků v průběhu realizace jednotlivých akcí. Závěrečná evaluace projektu EGL, představení dalšího ročníku projektu EGL a nabídka vzdělávacích aktivit pro základní školy ukončily velmi inspirující dvoudenní setkání.

Zástupci týmů jednotlivých samospráv zvládli velký kus práce a měli možnost se na uvedeném setkání detailněji nad svými aktivitami ohlédnout a pomalu se zaměřit na přípravu dalšího ročníku v rámci projektu EGL, který přinese spoustu možností a překvapení.

Projekt je ve městě Ostrava realizován ve spolupráci města, Střediska volného času Korunka, Ostrava – Mariánské Hory, příspěvková organizace (koordinátor Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy) a Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy

https://www.facebook.com/reel/1417724765451159