Druhá etapa projektu Europe goes local (EGL) je za námi.

Zobrazit: Druhá etapa projektu Europe goes local (EGL) je za námi.

V Trenčiánských Teplicích se ve dnech 6. – 7. 10. 2022 konala závěrečná konference II. ročníku projektu EGL.

Ostravský tým složen ze zástupců mládeže (PDMMO), pracovníka s mládeží (SVČ Korunka) a zástupce samosprávy (Ostrava) vyrazil do Trenčianských Teplic, aby prezentoval svou dosavadní cestu projektem. Členové týmu se mohli zároveň inspirovat příklady dobré praxe z jiných měst, které jsou anebo byly do projektu EGL zapojeny.

.

.

.

Pracovní tým absolvoval workshopy, v rámci kterých měl možnost se zamyslet a vyhodnotit dosavadní průběh práce, ale také plánovat a přemýšlet do budoucna… Během konference se ukázalo, že postup který si ostravský tým nastavil je správný, alespoň tedy dle doporučení odborníků na oblast práce s mládeží.

Další workshopy, které probíhaly po malých skupinách, byly zaměřeny např. na participativní rozpočty, trendy v oblasti práce s mládeží, odliv mladých z měst, zapojování lidí s omezenými příležitostmi.

V současné době se daří navazovat spolupráci se školami. V rámci projektu „Bo nám to není jedno !!!“ proběhlo školení koordinátorů jednotlivých zapojených základních škol, připravují se v nejbližších dnech víkendová a další setkání se žáky základních škol, kde jedním z cílů je jejich motivace, aby byli aktivní a nebyli lhostejní ke svému okolí.