Fajne školní bistro – aktuální informace

Zobrazit: Fajne školní bistro – aktuální informace

Projekt Fajne školní bistro je projekt, který se zabývá stravováním v jídelnách základních škol. Tímto projektem město Ostrava přispívá ke zlepšení stravovacích návyků žáků. Kuchařkám a personálu v kuchyni pomáhá s organizací, přípravou pokrmů a jejich servírováním populární ostravský šéfkuchař David Valíček. Stejně jako kuchařky ze školních jídelen se bude muset také David Valíček při svém školním vaření vejít do norem a tabulek, které nastavují cenu jídla. Zároveň musí být respektována nutriční doporučení.

Mentoring, který probíhal na základních školách, musel být pozastaven z důvodu pandemie covid-19.

Od května 2021 bude dočasně nahrazen postupným zveřejňováním receptů na nejoblíbenější pokrm žáků základních škol. David Valíček za použití nových technologií uvaří tyto pokrmy moderním způsobem, poskytne technologický postup a fotografii. Nutriční obsah pokrmu, který bude rovněž zveřejněn, vypracují žáci Střední školy zdravotnické a Vyšší odborné školy zdravotnické Ostrava, příspěvková organizace.

První recept poskytla vedoucí školní jídelny ZŠ MUDr. Lukášové, Klegova 29, Ostrava-Hrabůvka. V červnu se můžeme těšit na recept na nejoblíbenější pokrm žáků ZŠ Březinova 52, Ostrava-Zábřeh.