Inspirativní beseda „Splň si svůj sen“ na ZŠ Gen. Janka

Zobrazit: Inspirativní beseda „Splň si svůj sen“ na ZŠ Gen. Janka

Vindy Krejčí, modelka s česko-vietnamskými kořeny, se stala středem pozornosti díky svému poutavému vyprávění. Žákům popisovala svůj osobní příběh a touhu splnit si své sny. Těch se nikdy nevzdala. Ve škole ji bavila angličtina a měla velký sen cestovat po světě. Ve svých patnácti letech se odhodlala oslovit modelingové agentury, což ji nakonec přivedlo k úspěšné kariéře modelky. Vindy dnes působí také jako moderátorka v rádiu a v České televizi vede pořad Sama doma. Je influencerkou s více než 40 000 sledujícími.

Během besedy byli žáci také aktivně zapojeni do diskuse. Dostali za úkol zamyslet se nad svými sny a cíli, kterých chtějí v životě dosáhnout. Diskuse se dotkla i velmi důležitých témat, jako jsou šikana ve škole a ubližování slabším. Vindy zdůraznila, jak klíčové je mít dobré přátele, na které se může člověk spolehnout, a nepřestávat jít za svým snem, i když cesta může být občas obtížná.

Akce nabídla nejen prostor pro sdílení inspirativních příběhů, ale také praktickou ukázku povolání DJ. DJ Lowa, který besedu také moderoval, v průběhu s žáky mixoval a skrečoval hudbu na mixážním pultu.

Celkově se akce zúčastnilo přibližně 40 žáků, dva učitelé a terénní pracovník projektu OPZ. Beseda „Splň si svůj sen“ na ZŠ Gen. Janka tak představovala výjimečnou příležitost pro mladé lidi, aby se nejen inspirovali úspěšnými příběhy, ale také aby se zamysleli nad vlastními cíli a sny.

Foto: Štepán Chobot

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava
reg. č. projektu: CZ 03.02.01/00/22_029/0001986
období realizace: 1.9.2023 – 30.6.2025