Inspirativní setkání na téma „Splň si svůj sen“ na ZŠ Chrjukinova

Zobrazit: Inspirativní setkání na téma „Splň si svůj sen“ na ZŠ Chrjukinova

Dne 4. března 2024 se na ZŠ Chrjukinova v Ostravě-Zábřehu konala další inspirativní beseda na téma „Splň si svůj sen“, která proběhla v rámci projektu „Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava“. Setkání přivedlo do školy dvě výrazné osobnosti: kadeřníka Jakuba Angela Guzsiho a DJ Lowu. Ti se s dětmi podělili o své příběhy úspěchu a cesty za splněním svých snů.

Kadeřník Jakub otevřeně sdílel svou cestu za snem stát se kadeřníkem, módním stylistou a o jeho touze cestovat. Jakubův příběh začíná po dokončení základní a střední školy, kdy se rozhodl pro kurz kadeřníka. Jeho začátky nebyly snadné. Praxi získával nejprve u známých a své rodiny, kde si postupně zdokonalil své dovednosti ve stříhání, stylingu a vytváření různých druhů účesů.

Jakubovo odhodlání a vášeň pro tento obor mu přinesly úspěch. Během pár let se vypracoval na respektovaného odborníka ve svém oboru, začal školit a inspirovat své kolegy v oboru. Nyní je majitelem vlastního kadeřnického salónu. Jeho příběh sloužil jako silná motivace pro žáky.

Akce se setkala s velkým zájmem a zúčastnilo se jí přibližně 40 žáků a rodinní příslušníci. V rámci této besedy také proběhla ukázka stříhání a stylingu. Příběhy jako ten Jakubův jsou důležité, protože slouží k inspiraci mladých lidí k tomu, aby následovali své sny a nevzdávali se před překážkami.

Tyto zážitkové besedy projektu „Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava“ jsou klíčové pro rozvoj mladé generace a pro podporu jejich snahy stát se tím, kým chtějí být. V inspiraci žáků se bude nadále pokračovat dalšími motivačními setkáními, účastnit se jich mohou také rodiny žáků.

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava
reg. č. projektu: CZ 03.02.01/00/22_029/0001986
období realizace: 1.9.2023 – 30.6.2025