Proběhlo metodické setkání speciálních pedagogů

Zobrazit: Proběhlo metodické setkání speciálních pedagogů

Dne 21.05.2024 se v prostorách Magistrátu města Ostravy uskutečnilo další metodické setkání speciálních pedagogů mateřských a základních škol z Ostravy a okolí, pořádané v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Ostrava IV.

Metodickým setkáním provázela Mgr. Šárka Sohrová, jeho cílem byla ukázka postupů reedukace žáků 2. stupně s dg. SPU – dysortografie a dysfázie. Účastníci si ukázali praktické možnosti ke zmírnění chybovosti v písemném projevu, vhodné materiály a také způsob, jak žáky 2. stupně motivovat ke spolupráci. Součástí setkání byla i ukázka efektivní komunikace s PPP či SPC ohledně hodin PSPP, a další. Mgr. Sohrová sdílela tipy pro práci s knihami, odbornými publikacemi, pracovními sešity, pomůckami. Účastníci se navzájem inspirovali příklady dobré praxe jednotlivých škol v práci se žáky s dg. SPU na druhém stupni základních škol.

Projekt Místní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Ostrava IV (MAP ORP Ostrava IV) je spolufinancován Evropskou unií, státním rozpočtem ČR a rozpočtem statutárního města Ostravy. Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/23_017/0008355.