Projekt MAP ORP Ostrava II podporuje školní knihovníky a rozvoj školních knihoven

Zobrazit: Projekt MAP ORP Ostrava II podporuje školní knihovníky a rozvoj školních knihoven

Jednou z mnoha oblastí, kterými se projekt MAP ORP Ostrava II zabývá, je podpora rozvoje školních knihoven a pozice školního knihovníka. O této aktivitě, která vychází ze zjištěných reálných potřeb škol, se můžete dočíst ZDE.

Na webových stránkách projektu byla zřízena sekce Užitečných informací pro školní knihovníky Užitečné informace pro školní knihovny | Místní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Ostrava II, kde jsou přehledně na jednom místě dostupné užitečné odkazy pro jejich práci.

V této sekci bychom rádi sdíleli také příklady dobré praxe. Proto prosíme, pokud jste ve vaší školní knihovně (školním informačním centru) realizovali zajímavou aktivitu, kterou byste chtěli inspirovat ostatní školy, budeme rádi, když nám na níže uvedené kontakty informace o této aktivitě zašlete (např.: odkaz na web školy, popis aktivit vč. fotografií aj.).

Pro školní knihovníky i pedagogické pracovníky škol v ORP Ostrava jsme také připravili dvě online vzdělávací aktivity, které jsou v rámci projektu realizovány zdarma:

9.12.2021           Moderní literatura pro děti a mládež – 1. stupeň

13.1.2022            Moderní literatura pro děti a mládež – 2. stupeň

Registrovat se k účasti můžete ZDE.

Kontakt

Mgr. Iva Májková – hlavní manažer projektu

E-mail:  Imajkova@ostrava.cz

Projekt Místní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Ostrava II, reg. č.: CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0009132, je spolufinancován z Evropského sociálního fondu – Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) a ze státního rozpočtu ČR.