TALENT CITY 2022: CIRKUS TROCHU JINAK

Zobrazit: TALENT CITY 2022: CIRKUS TROCHU JINAK

Bloku Talentu a kreativity v rámci konference Talent City 2022 se zúčastní také ostravský spolek Cirkus trochu jinak. V rámci vystoupení Vám Václav Pokorný spolu s Nelou Chamrádovou přiblíží svět kultury, sportu, pohybu a umění.

V rámci této části programu s názvem „Education by circus“ vystoupí artisté a umělci z Cirkusu trochu jinak a Circus teens academy, což je uskupení mladých talentů z UmCirkum-centra nového cirkusu.

REGISTRACE ZDE

O Cirkusu trochu jinak

Cirkus trochu jinak, z. s. (CTJ) je kreativní, artistická a umělecká společnost, která od roku 2006 vytváří originální programy pro širokou veřejnost v oblastech nového cirkusu a pouličního divadla. Profesionální tým CTJ se věnuje vzdělávacím a sociálním činnostem. Mezi stěžejní a zároveň celoroční vzdělávací aktivity patří semináře, kurzy a workshopy se zaměřením na cirkusové disciplíny – žonglování, vzdušná akrobacie, párová akrobacie, provazochodectví, cyrwheel, ekvilibristika, balanční aktivity atd. a jejich využití také v sociální oblasti (tzv. sociální cirkus). Pořádáme intenzivní novocirkusové kurzy, včetně workshopů renomovaných zahraničních lektorů, mezinárodní výměny, příměstské tábory pro děti či semináře pro začátečníky i pro pokročilé a přispíváme tak k rozvoji všech zúčastněných a jejich motivace. 

Education by circus

Education by circus je start up Cirkus trochu jinak, z.s., který propojuje ve školách vzájemnou spolupráci mezi učitelem, lektorem a žáky jednotlivých ročníků. Realizujeme workshopy párové akrobacie, pohybu, tance a žonglování, které prohlubují motorické dovednosti, oboustrannou důvěru, kreativitu, motivaci a rozvíjejí pravou a levou hemisféru. Vrcholem je představení Just Try It, do kterého zapojujeme vybrané žáky. Přibližujeme dětem svět kultury, sportu, pohybu a umění. Představení Just Try It nese prvky nového cirkusu a poukazuje na problematiku šikany ve školách. Z vlastních zkušeností víme, že netradiční svět nového cirkusu boří zábrany a bariéry, proto by mohl dětem pomoci odbourat i problém, jak se se šikanou vyrovnat nebo svěřit učitelům či rodičům.