TALENT CITY 2022: TOP 10 START-UPS MSK PRO ROK 2022

Zobrazit: TALENT CITY 2022: TOP 10 START-UPS MSK PRO ROK 2022

Na konferenci Talent City 2022 budou v rámci bloku Moravskoslezského inovačního centra Talent a podnikavost představeny TOP 10 start-upy Moravskoslezského kraje pro rok 2022. Můžete se těšit například na start-upy Skladon, Nilmore, Proxyqb, Discidius, Elektromar a další.

.

REGISTRACE ZDE

.

TOP 10 START-UPS MSK PRO ROK 2022

SKLADON – KONSTANTIN MARGARETIS
Odborníci na logistiku, kteří e-shopům odeberou starosti spojené se skladováním a doručování online objednávek. Skladon jim tak umožňuje plně se soustředit na samotný provoz a spokojenost zákazníků. Pravidelně jsou součástí žebříčku Deloitte Technology Fast50 (50 nejrychleji rostoucích technologických společností ve střední Evropě) a letos také žebříčku FT 1000, který vyhlašuje tisíc nejrychleji rostoucích firem Evropy.

NILMORE – MIKULÁŠ HURTA
„Nemá cenu řešit nic jiného než klima, protože pokud nevyřešíme klima, nic jiného k řešení za chvíli mít nebudeme,“ uvědomil si Mikuláš Hurta a opustil korporátní prostředí s cílem založit společensky prospěšnou firmu. Po zvažování několika nápadů se rozhodl změnit textilní průmysl, který je na světě zodpovědný za 10 % skleníkových plynů a 20 % znečištění vody. Založil Nilmore, který spojil síly s českými univerzitami a po několika letech vývoje přinesl na trh první značku plně cirkulární módy na světě, se kterou dobývá evropský textilní trh.

VIDERAI – JIŘÍ TOMŠEJ
Schopnost lékařů vyhodnocovat snímky sítnice a kontrolovat stav očí je oproti potřebě asi desetinová. Ve Viderai proto vytvořili nástroj, který nabízí možnost včasné detekce poškození zraku v důsledku existence cukrovky s pomocí strojového učení a neronových sítí. Mezi jejich největší úspěchy patří třeba umístění v Top 3 US Tech Select – programu americké vlády na podporu startupů s potenciálem pro americký trh.

PROXYQB – PETR NILIUS
Lidem, kteří mají v důsledku neurologického poškození mozku obtíže s pamětí, pozorností nebo rozhodováním, pomáhají tyto ztracené nebo poškozené funkce rehabilitovat. Největším přínosem setu interaktivních neurorehabilitačních pomůcek je možnost zapojit je ve všech fázích léčby, a to v pohodlí domova. Kufřík se sadou kostek dokáže lékař sledovat na dálku a podle výsledků v reálném čase upravovat podněty a plán rehabilitace.

SPRAYVISION – PETR JAHN
30 sekund. Tolik času potřebujete, abyste na lakování ušetřili miliony. A to díky unikátní metodě digitalizace lakovacího procesu startupu SprayVision. Za pouhé 2 roky s ním Petr Jahn prorazil mezi nejlepší světové firmy v oboru a rozjel spolupráci s automobilkami jako Porsche, Lamborghini nebo Hyundai. V roce 2020 vyhráli český Nápad roku a v letošním roce startupovou soutěž Paint the Future.

DISCIDIUS – ERIK SIKORA
S pomocí aplikace na hlasovou a emoční analýzu umí číst z hlasu. Jednoduše zjistí rozpoložení operátorů call center a jakým způsobem vedou hovory se zákazníky. Tím snižují náklady na hodnocení hovorů, pomáhají zkvalitnit služby call center, redukovat odchodovost operátorů i přispět k jejich duševnímu zdraví.

INVENTMEDICAL – JAN ROSICKÝ
V horizontu pár let se stali globální jedničkou v oblasti 3D tištěných zdravotnických protetických a ortotetických pomůcek na míru. Díky inovativnímu přístupu a špičkovému designu mají oproti zbytku světa náskok. Starají se o stovky nemocnic a klinik, v počtu prodaných produktů rostou meziročně třikrát a aktuálně řeší povolení prodávat svou největší produktovou řadu 3D helem pro děti ve Spojených státech.

MADMONQ – MICHAL NOGA
Hráči počítačových her si konzumací nezdravých energetických nápojů zahrávají se zdravím. Proto Michal Noga a Petr Andrýsek přišli s nápadem tablety pro gamery bez cukru, barviv a konzervantů. Jejich přírodní přípravek přesto dokáže efektivně podpořit soustředění a dodat dostatek energie. Navíc z dlouhodobého hlediska zdraví neničí, ale prospívá mu.

ELEKTROMAR – JOSEF PAVELKA
Vznikli už v roce 2015 a nejsou typickým start-upem. Svým zákazníkům pomáhají s průmyslovou automatizací, robotizací a strojovým viděním, ale přinášejí řešení i v oblasti kamerových systémů, tepelných čerpadel a fotovoltaických elektráren. Díky mnohaletým zkušenostem dokáží všechny tyto zkušenosti skloubit a zjednodušit tak firmám systémové řízení. 

H2 GLOBAL GROUP – DAVID MARŠÁLEK
Od výzkumu až po zaklapnutí krabice. To vše zahrnuje H2 Global Group, který je světovým lídrem a zároveň průkopníkem na poli vodíkových technologií pro zdravotnictví, lázeňství, wellness a krásu, zemědělství a chovatelství. Jejich cílem je zařazení molekulárního vodíku jako účinné látky do běžného života lidí. Díky patentům, užitným vzorům a licencím, které mají k dispozici, uvádí na trh světově unikátní produkty.