Učiteling = den workshopů pro učitele

Zobrazit: Učiteling = den workshopů pro učitele
Datum: 16. 02. 2024 - 16. 02. 2024
Čas: 08:00 - 17:00
Místo: City Campus Ostravské univerzity, Moravská Ostrava 3397

Vážení ředitelé, Vážení pedagogové,

rádi bychom Vás pozvali na Učiteling, den workshopů pro učitele ZŠ a SŠ. Učiteling je zaměřený na profesní a osobnostní rozvoj učitelů a svou koncepcí navazuje na cíle Strategie 2030+.

Jedná se o unikátní projekt, který podporuje vzájemné sdílení učitelské praxe a rozvíjí spolupráci učitelů napříč obory i stupni v rámci jedné školy. To, co si učitelé z ukázkových hodin svých kolegů odnesou, jsou primárně nové metody práce a forma výuky. Město Ostrava je jedním z partnerů tohoto dne workshopů.

Učiteling Ostrava se koná dne 16.2.2024 od 8:00 hodin.

Místo konání: City Campus Ostravské univerzity, Moravská Ostrava 3397

Více informací https://www.uciteling.cz/wp/uciteling-ostrava-2023/

Nově je možnost, v rámci Učitelingu, absolvovat i program pro ředitele. Jedná se o facilitované setkání zaměřené na podporu zdravého klimatu školy.

Jak přesně Učiteling probíhá:

Učitelé se v průběhu dne zúčastní tří různých workshopů dle vlastního výběru. V roli žáka v nich na vlastní kůži zažijí, jak učí jejich kolegové, finalisté odborné ceny pro učitele Global Teacher Prize Czech Republic. Workshop se skládá z konkrétní odučené hodiny z praxe doplněné o následnou analýzu a reflexi prožité lekce. Jednoho workshopu se účastní maximálně 20 učitelů. Všichni účastníci obdrží osvědčení o absolvování vzdělávacího programu.

Jak se přihlásit:

Online na webových stránkách http://www.uciteling.cz/, kde vyplní registrační formulář. Účast je zpoplatněna částkou 990 Kč, která zahrnuje 3 workshopy, celodenní stravování a účast na besedě. Učiteling není akreditovaný – je možné ho hradit z provozních prostředků, z hospodářské činnosti školy a z OP JAK (šablony).  Po zaplacení zasílá organizátor všem přihlášeným potvrzující e-mail a umožní výběr workshopů z programu.

Organizátory Učitelingu jsou EDUin a Učitelská platforma.

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na info@uciteling.cz.