ZÁSTUPCI OSTRAVSKÉHO PARLAMENTU DĚTÍ A MLÁDEŽE DISKUTOVALI S VEDENÍM MĚSTA

Zobrazit: ZÁSTUPCI OSTRAVSKÉHO PARLAMENTU DĚTÍ A MLÁDEŽE DISKUTOVALI S VEDENÍM MĚSTA

Hned dvakrát měli představitelé Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy příležitost poznat zblízka práci těch, kdo se pohybují v nejvyšších patrech komunální politiky. V úterý 14. 2. besedovali v hotelu Maria s náměstkem primátora Janem Dohnalem a v pátek 17.2. je na radnici přivítal náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Parlament dětí a mládeže města Ostravy tvoří mladí lidé, kteří žijí nebo studují v Ostravě. Už od dubna 2007 hájí zájmy své generace a pořádají také nejrůznější akce a projekty pro své vrstevníky. V rámci nejnovějšího z nich se tak mohli od zástupců vedení moravskoslezské metropole dovědět mnohé nejen o městě, ale také o tom, co v praxi obnáší jeho řízení.

Do působnosti náměstka Jana Dohnala spadá doprava a sport, náměstek Zbyněk Pražák je zodpovědný za sociální a rodinnou politiku, zdravotnictví, prevenci kriminality a volnočasové projekty.  Oba jmenovaní se s posluchači podělili o zážitky, problémy a výzvy, které před ně jejich povolání staví. Zároveň mladým lidem pověděli leccos zajímavého z ostravské současnosti a minulosti. Ve vzájemné debatě došlo také na dotazy ohledně zájmů, názorů a zkušeností zpovídaných regionálních politiků. 

Statutární město Ostrava vítá zájem mladých lidí o věci veřejné, o čemž svědčí rovněž tato setkání. Právě díky podobným akcím je možné zjišťovat, jaká témata považují mladí za důležitá a dále s nimi pracovat.