Inspirativní setkání pro žáky a rodiče „Splň si svůj sen“ na ZŠ Nádražní

Zobrazit: Inspirativní setkání pro žáky a rodiče „Splň si svůj sen“ na ZŠ Nádražní

Dne 15. dubna 2024 se na ZŠ Nádražní v Ostravě konala inspirativní beseda s na téma „Splň si svůj sen“, realizována v rámci projektu „Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava“. Akce se zúčastnili žáci šestých až devátých tříd, kterým přišli své příběhy a zkušenosti sdělit zajímaví hosté – DJ Lowa ( Lukáš Ščurek) a modelka Vindy Krejčí Šmehlík.

Vindy Krejčí Šmehlík, modelka s česko-vietnamskými kořeny žákům popisovala svůj osobní příběh a touhu splnit si své sny. Hovořila o svém těžkém dětství, žákům odpovídala na otázky, jak se bránit pomluvám a jak je důležité najít tu správnou kamarádku nebo kamaráda, kteří člověka podpoří a kterým se dá důvěřovat.

Svých snů a cílů se Vindy nikdy nevzdala. Ve škole ji bavila angličtina a měla velký sen cestovat po světě. Od svých 15-ti let se Vindy věnuje modelingu a nyní působí také jako moderátorka a influencerka.

Během besedy byli žáci také aktivně zapojeni do diskuse. Dostali za úkol zamyslet se nad svými sny a cíli, kterých chtějí v životě dosáhnout. Diskuse se dotkla i velmi důležitých témat, jako jsou šikana ve škole a ubližování slabším.

Moderátor pořadu DJ Lowa i Vindy žákům předali hlavní myšlenku, že bez „základky to nepůjde“ a pokud chtějí v životě něčeho dosáhnout, musí dokončit ZŠ a pracovat na dalším vzdělávání, rozvíjet svůj talent. Vindy žákům řekla: „Dnes dělám to, co mě baví a dobře živí, ale musela jsem ve svém životě dělat i hodně věcí, které mě nebavily, ale dovedly mě k dnešní práci“.

Akce nabídla nejen prostor pro sdílení inspirativních příběhů, ale také praktickou ukázku povolání DJ. DJ Lowa, který besedu také moderoval, ke konci besedy s žáky mixoval a skrečoval hudbu na mixážním pultu.

Celkově se akce zúčastnilo přibližně 46 žáků, tři učitelé a terénní pracovník projektu OPZ.

Beseda „Splň si svůj sen“ na ZŠ Nádražní tak představovala výjimečnou příležitost pro mladé lidi, aby se nejen inspirovali úspěšnými příběhy, ale také aby se zamysleli nad vlastními cíli a sny.

Komplexní informace k projektu v sekci Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava.

DJ Lowa a žáci školy

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava
reg. č. projektu: CZ03.02.01/00/22_029/0001986
období realizace: 1.9.2023 – 30.6.2025