Inspirativní setkání pro žáky a rodiče na téma „Splň si svůj sen“ na ZŠ Nádražní

Zobrazit: Inspirativní setkání pro žáky a rodiče na téma „Splň si svůj sen“ na ZŠ Nádražní

Dne 30. května 2024 se na ZŠ Nádražní v Ostravě konala inspirativní beseda na téma „Splň si svůj sen“, realizována v rámci projektu „Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava“. Setkání přivedlo do školy dvě výrazné osobnosti: kadeřníka Jakuba Angela Guzsiho a moderátorku a modelku Vindy Šmehlík Krejčí. Ti se s dětmi podělili o své příběhy úspěchu a cesty za splněním svých snů.

Kadeřník Jakub otevřeně sdílel svou cestu za snem stát se kadeřníkem, módním stylistou a o jeho touze cestovat. Jakub se po dokončení střední školy, rozhodl pro kurz kadeřníka. Jeho začátky v práci kadeřníka nebyly snadné, praxi získával nejprve u rodiny a známých, kde si postupně zdokonalil své dovednosti ve stříhání, stylingu a vytváření různých druhů účesů. Dnes má Jakub díky svému odhodlání a vytrvalosti svůj kadeřnický salón, je respektovaným odborníkem v oboru, a podniká. Ve volných chvílích cestuje po světě. Sám Jakub má nyní možnost pomoci plnit lidem jejich sny – může dávat v jeho salonu příležitost kadeřníkům a kadeřnicím „začít“.

Moderátorkou besedy byla Vindy Šmehlík Krejčí, která žákům sdělila, že je důležité si najít ty správné kamarády, na které se dá spolehnout, a kteří mohou být skutečnou oporou. Zmínila nutnost dokončení základního vzdělání pro život každého z nás. Svou vytrvalostí a pílí se Vindy stala známou moderátorkou, modelkou a influencerkou, svým příběhem inspiruje řadu mladých lidí.

Během besedy byli žáci aktivně zapojeni do diskuse. Dostali za úkol zamyslet se nad svými sny a cíli, kterých chtějí v životě dosáhnout. Společně všichni hovořili také o tom, co mohou sami udělat pro splnění jejich snu a jak jim může v plnění snů pomoci okolí (kariérový poradce či výchovný poradce ve škole, rodina, přátelé).

Žáci na besedě sledovali práci profesionálního kadeřníka: ukázku stříhání a styling vlasů.

Moderátorka akce Vindy a také kadeřník Jakub žákům předali hlavní myšlenku, že bez „základky to nepůjde“ a pokud chtějí v životě něčeho dosáhnout, musí dokončit základní školu a pracovat na dalším vzdělávání, rozvíjet svůj talent.

Beseda „Splň si svůj sen“ na ZŠ Nádražní představovala výjimečnou příležitost pro mladé lidi, aby se nejen inspirovali úspěšnými příběhy, ale také aby se zamysleli nad vlastními cíli a sny a jejich cestě za nimi.

Komplexní informace k projektu v sekci Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava.

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava
reg. č. projektu: CZ 03.02.01/00/22_029/0001986
období realizace: 1.9.2023 – 30.6.2025