Inspirace není nikdy dost! Beseda „Splň si svůj sen“ pokračovala na ZŠ E. Lukášové a Klegova

Zobrazit: Inspirace není nikdy dost! Beseda „Splň si svůj sen“ pokračovala na ZŠ E. Lukášové a Klegova

Dne 23.dubna se na ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova v Ostravě – Hrabůvce konala další inspirativní beseda na téma „Splň si svůj sen“, která proběhla v rámci projektu „Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava“. Setkání přivedlo do školy dvě výrazné osobnosti: kadeřníka Jakuba Angela Guzsiho a moderátorku Terezu Pufferovou. Ti se s dětmi podělili o své příběhy úspěchu a cesty za splněním svých snů.

Kadeřník Jakub otevřeně sdílel svou cestu za snem stát se kadeřníkem, módním stylistou a o jeho touze cestovat. Jakubův příběh začíná po dokončení základní a střední školy, kdy se rozhodl pro kurz kadeřníka. Jeho začátky nebyly snadné, praxi získával nejprve u rodiny a známých, kde si postupně zdokonalil své dovednosti ve stříhání, stylingu a vytváření různých druhů účesů.

Dnes má Jakub díky svému odhodlání a vytrvalosti svůj kadeřnický salón, je respektovaným odborníkem v oboru, podniká i v gastronomii a ve volných chvílích cestuje po světě i se svou rodinou. Tento příběh se stal silnou motivací pro žáky.

Besedu moderovala známá moderátorka Tereza Pufferová, která moderuje pořady v ČT, působí jako moderátorka Rádia Čas, věnuje se zpěvu a jako lektorka vede taneční kroužek dětí, moderuje i řadu dalších akcí např. firemní večírky, plesy, módní přehlídky, charitativní akce.

Žáci byli během besedy aktivně zapojeni do diskuse, měli napsat, jaký mají životní sen, co je ve škole baví či nebaví, jaké profesi by se chtěli v budoucnu věnovat. Někteří z nich se chtěli podělit o své plány a sny a odvážně se zapojili do rozhovoru s moderátorkou Terezou. Dozvěděli jsme se, že někteří sní o tom, že se stanou moderátorem(kou), zpěvákem(čkou), kadeřníkem či kadeřnicí, ale i to, že chtějí pracovat v zahraničí anebo si otevřít vlastní firmu v ČR.

Žáci také aktivně sledovali práci profesionálního kadeřníka, ukázku stříhání a stylingu úpravy vlasů. Kadeřník Jakub předal žákům hlavní myšlenku a tou je „jít vytrvale za svými sny i přes překážky a hledat si pozitivní vzory a dobré přátele“.

Zážitkové besedy se účastnila i náměstkyně primátora pro oblast vzdělávání, inovací a digitalizaci, Mgr. Andrea Hoffmannová, Ph.D., a ředitelka ZŠ MUDr. E. Lukášové a Klegova, Mgr. Petra Kalousková.

Akce se rovněž účastnili i učitelé ze ZŠ MUDr. E. Lukášové a Klegova, terénní pracovník projektu OPZ a 43 žáků ze 6. – 7. tříd ZŠ.

Vnímáme, že tyto inspirativní besedy mají smysl, protože žáci aktivně spolupracují, diskutují či rozebírají různá témata. V těchto aktivitách budeme i nadále pokračovat a věříme, že do besed se budou zapojovat také rodiče pozvaných dětí. Do konce školního roku nás čeká 6 inspirativních besed.

Komplexní informace k projektu v sekci Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava.

Foto: Veronika Bocková

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava
reg. č. projektu: CZ 03.02.01/00/22_029/0001986
období realizace: 1.9.2023 – 30.6.2025