Konference – Objevujeme schopnosti dětí hravě

Datum: 24. 06. 2022
Čas: 08:30 - 12:40
Místo: Fakulta sociálních studií, MU, Brno

V  populaci jsou přibližně 3 % mimořádně nadaných žáků. Podle zprávy České školní inspekce se dá očekávat, že v celé republice je na základních školách těchto žáků přibližně 20 000. Identifikováno je ovšem pouze necelých 5 % z nich.

Tuto velmi nepříznivou situaci se rozhodl řešit tým z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Díky podpoře právě skončeného projektu Technologické agentury ČR, ÉTA vyvinul pod vedením Doc. PhDr. Šárky Portešové, Ph.D. komplexní diagnostický systém GIS-Invenio, který umí zachytit silné stránky školáků prvního stupně základních škol.

Dne 24.6.2022 se v aule Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně bude konat konference s názvem „Objevujeme schopnosti dětí hravě“ zaměřena na problematiku identifikace nadaných žáků pomocí nového psychodiagnostického nástroje.

Více informací o konferenci naleznete ZDE.

Účastníkům bude představen zcela nový počítačový komplexní diagnostický systém Invenio, jehož podstatná část vznikla díky podpoře právě ukončeného projektu TAČR-ÉTA. Tento diagnostický nástroj vznikl zejména proto, aby pomohl učitelům a psychologům rozpoznat nadané děti, umožnil odhalit jejich schopnosti v různých oblastech a následně jim poskytli rychlou a smysluplnou podporu.

Registrace probíhá ZDE.