Fajne školní bistro

Od roku 2019 realizuje město projekt Fajne školní bistro, jehož záměrem je mentoring školního stravování známého ostravského šéfkuchaře Davida Valíčka ve školních jídelnách základních škol a také s tím spojena příprava gastronomických zážitků žákům, pedagogům i kuchařkám.

David Valíček vařil ve špičkových kuchyních ve světoznámých restauracích po celém světě, například v hotelu Burj al Arab v Dubaji, v restauraci Fig and Oliv na Manhattanu, v KPMG u Michellinského kuchaře Stacey Harrise nebo v londýnské Berners Tavern u šéfkuchaře Jasona Athertona.

Stejně jako kuchařky ze školních jídelen se musí i David Valíček při svém školním vaření vejít do norem a tabulek a respektovat nutriční doporučení a spotřební koš.  Věříme, že jeho vysoká profesionalita a znalosti z oboru gastronomie budou velkým přínosem pro školní stravování na ostravských základních školách.

Partneři

Součástí projektu jsou i žáci Střední školy společného stravování, Krakovská ul 1095/33, O.- Hrabůvka, příspěvková organizace – obor kuchař a žáci Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické, Jeremenkova 754/2, Ostrava – příspěvková organizace – oboru nutriční asistent.

Aktuálně

Od května 2021 přinášíme novinku Fajneho školního bistra. Každý měsíc zveřejňujeme recept na nejoblíbenější pokrm žáků základních škol, který David Valíček za použití nových technologií uvaří moderně, poskytne technologický postup a fotografii pokrmu. Výživové údaje o pokrmech zpracovávají žáci Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Ostrava, příspěvková organizace.  Konkrétní recepty uvádíme přímo v aktualitách.

Mentoring již proběhl na Základní škole Ostrava-Poruba, I. Sekaniny 1804, p.o., Základní škole Ostrava, Matiční 5, p.o., Základní škole Ostrava-Výškovice, Šeříkova 33, p.o., Základní škole Ostrava-Poruba, A. Hrdličky 1638, p.o. a Základní škole Ostrava-Výškovice, Srbská 2, p.o..

Žáci ZŠ Matiční 5, Ostrava si menu Davida Valíčka užili. V rámci výtvarné výchovy se prostřednictvím svých výkresů o své gastronomické zážitky s námi podělili.
logo - bistro

Lidé za projektem

Bc. Miroslava Segar

Kontaktní údaje

Magistrát města Ostravy
Prokešovo náměstí 8
729 30  Ostrava

E-mail: msegar@ostrava.cz
Tel: +420 599 443 284

Zobrazit: Fajne školní bistro – zkuste si uvařit tento pokrm i Vy
V rámci projektu Fajne školní bistro ostravský šéfkuchař David Valíček uvařil nejoblíbenější pokrm žáků Základní školy a mateřské školy Ostrava-Zábřeh, Březinova 52, p.o. Zde je recept, technologický postup, foto a výživové údaje pokrmu. Rajčatová polévka s ...
Zobrazit: Fajne školní bistro
Zde je recept, technologický postup, foto a výživové údaje pokrmu. Čočková polévka Recept: 50 g másla, 35 g olivového oleje, 45 g uzeného špeku, 45 g bílé cibule, 15 g ...