Fajne školní bistro

Od roku 2019 realizuje město projekt Fajne školní bistro s mentoringem školního stravování ve školních jídelnách základních škol. V letošním roce doplní známého ostravského kuchaře Davida Valíčka, který vařil ve špičkových kuchyních ve světoznámých restauracích po celém světě, například v hotelu Burj al Arab v Dubaji, v restauraci Fig and Oliv na Manhattanu, v KPMG u Michellinského kuchaře Stacey Harrise nebo v londýnské Berners Tavern u šéfkuchaře Jasona Athertona, další kuchaři Petr Bláha, Michal Adam, Petr Přeček, kteří se prezentovali v různých kulinářských soutěžích, získávali zkušenosti v zahraničí, zabývají se organizací gastronomických kurzů či vyučují. Celý tým je doplněn i o odbornice v oblasti provozu školních jídelen, dietního stravování, nutričních doporučení a spotřebního koše Mgr. Michaelu Remešovou a PhDr. Dagmar Kovářů.

Jednotliví mentoři budou řešit úkol pro konkrétní školní jídelnu a spolu s jejími kuchařkami a kuchaři pak pokrm připraví. V rámci projektu každá školní jídelna nabídne recepty na tři nejoblíbenější pokrmy, které budou zveřejněny a poslouží jako nejoblíbenější kuchařka.

Partneři

Součástí projektu jsou i žáci Střední školy společného stravování, Krakovská 1095/33, O.- Hrabůvka, příspěvková organizace – obor kuchař.

Aktuálně

26. 1. 2023 Mentoring ve školní jídelně ZŠ a MŠ Ostrava-Svinov, Bílovecká 10, p.o.

Členové mentoringového týmu v roce 2023

7. 3. 2023 od 8:00 h do 11 h, budova Nové radnice, dv. č. 306 proběhne seminář pro zaměstnance školních jídelen na téma „Hygienické minimum“ a „Dietní stravování“ – lektorkami jsou Mgr. Michaela Remešová a PhDr. Dagmar Kovářů.

Video projektu:

Mentoringy 2022 – menu:

Mentoring již proběhl na Základní škole Ostrava-Poruba, I. Sekaniny 1804, p.o., Základní škole Ostrava, Matiční 5, p.o., Základní škole Ostrava-Výškovice, Šeříkova 33, p.o., Základní škole Ostrava-Poruba, A. Hrdličky 1638, p.o. a Základní škole Ostrava-Výškovice, Srbská 2, p.o., Základní škole MUDr. Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka, Základní škole F. Formana 45, Ostrava-Dubina, p.o., Základní škole Březinova 52, Ostrava-Zábřeh p.o., Základní škole a mateřské škole Ostrava, Ostrčilova 10, p.o., Základní škola Ostrava, Zelená 42, p. o., Základní škola Ostrava-Slezská Ostrava, Bohumínská 72, p. o. , Základní škola Ostrava-Petřkovice, ZŠ Chrustova 24, Ostrava-Slezská Ostrava.

Žáci ZŠ Matiční 5, Ostrava si menu Davida Valíčka užili. V rámci výtvarné výchovy se prostřednictvím svých výkresů o své gastronomické zážitky s námi podělili.
logo - bistro

Lidé za projektem

Bc. Miroslava Segar

Kontaktní údaje

Magistrát města Ostravy
Prokešovo náměstí 8
729 30  Ostrava

E-mail: miroslava.segar@ostrava.cz
Tel: +420 599 443 284

Zobrazit: Mentoring s kuchařem Petrem Bláhou na ZŠ a MŠ Ostrava-Svinov
Zatraktivnit stravování v ostravských školních jídelnách za současného respektování předepsaných nutričních limitů i stanovených finančních prostředků je cílem ostravského projektu „Fajne školní bistro“. Letošního prvního mentoringu, v rámci zmíněného projektu, se ...