Aktivity a aktuality Parlamentu dětí a mládeže v Ostravě

Spolupráce PDMMO s Jugendparlament ve Švýcarsku

Zástupci ostravského PDMMO jsou jediní zástupci mládeže z České republiky, kteří se pravidelně od roku 2013 každoročně zúčastňují konference mládežnických parlamentů ve Švýcarsku (JPK),. Tyto návštěvy umožňují výměnu názorů i příkladů úspěšných veřejných akcí, které se na obou stranách konají, návštěvy napomáhají v prohloubení vzájemného poznávání, umožňují tvorbu cenných kontaktů a v neposlední řadě jsou skvělou možností prezentovat město Ostravu v mezinárodním prostředí aktivních a perspektivních mladých lidí. Jednání probíhají ve francouzském nebo německém jazyce.

Plenární zasedání parlamentů

Členové Parlamentu mají možnost prezentovat svou činnost před publikem sestaveným ze zástupců jak mládežnických parlamentů z celého Švýcarska, tak i několika málo zástupci z parlamentů německých, italských a rakouských za účasti politiků místní samosprávy kantonů.

Bohužel poslední 2 roky, vzhledem k epidemiologické situaci, se nemohly výjezdy realizovat. Pevně věříme, že v roce 2022 se již konference mládežnických parlamentů ve Švýcarsku zúčastníme.

Spolupráce PDMMO na projektu Europe Goes Local

Statutární město Ostrava se zapojilo do výzvy pro zapojení samospráv do česko-slovenské fáze projektu Europe Goes Local 2020/21 a Europe Goes Local 2021/22 . Projekt je realizován ve spolupráci města, Střediska volného času Korunka, Ostrava – Mariánské Hory, příspěvková organizace (koordinátor Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy) a Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy.

Bližší informace: Talentova – projekt EGL

Zobrazit: BO NÁM TO NENÍ JEDNO!!! – ZŠ a MŠ HORYMÍROVA
Ve středu 20. 4. 2022 proběhlo další setkání ostravských základních škol se členy Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy (PDMMO) v rámci projektu „Bo nám to není jedno!!!“, tentokráte na ...