Aktivity a aktuality Parlamentu dětí a mládeže v Ostravě

Spolupráce PDMMO s Jugendparlament ve Švýcarsku

Zástupci ostravského PDMMO jsou jediní zástupci mládeže z České republiky, kteří se pravidelně od roku 2013 každoročně zúčastňují konference mládežnických parlamentů ve Švýcarsku (JPK),. Tyto návštěvy umožňují výměnu názorů i příkladů úspěšných veřejných akcí, které se na obou stranách konají, návštěvy napomáhají v prohloubení vzájemného poznávání, umožňují tvorbu cenných kontaktů a v neposlední řadě jsou skvělou možností prezentovat město Ostravu v mezinárodním prostředí aktivních a perspektivních mladých lidí. Jednání probíhají ve francouzském nebo německém jazyce.

Dlouholeté spolupráce s organizátory JPK si velmi vážíme a díky zodpovědnému přístupu, spolupráci  a podpoře ze strany města Ostravy a aktivní práci v PDMMO, jsme s přednostním právem pravidelně zváni i na další roky.

Plenární zasedání parlamentů

Členové Parlamentu mají možnost prezentovat svou činnost před publikem sestaveným ze zástupců jak mládežnických parlamentů z celého Švýcarska, tak i několika málo zástupci z parlamentů německých, italských a rakouských za účasti politiků místní samosprávy kantonů St. Gallen, Appenzeller Innerrhoden a Appenzeller Ausserrhoden.

Spolupráce PDMMO na projektu Europe Goes Local

Statutární město Ostrava se zapojilo do výzvy pro zapojení samospráv do česko-slovenské fáze projektu Europe Goes Local 2020. Projekt je realizován ve spolupráci města, Střediska volného času Korunka, Ostrava – Mariánské Hory, příspěvková organizace (koordinátor Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy) a Parlamentu dětí a mládeže města Ostravy.

Bližší informace: Talentova – projekt EGL

Zobrazit: ŘEKNĚTE DOTAZNÍKEM, JAK JSTE S MĚSTEM SPOKOJENÍ
Jste ve věku 15 až 30 let? Bydlíte v Ostravě? Chcete zlepšit budoucnost města? Vyplňte dotazník o potřebách a spokojenosti mladých lidí.  Dotazníkový výzkum provádí Statutární město Ostrava, Středisko volného času ...