Ostravské sportovní hry

Ostravské sportovní hry jsou společným projektem statutárního města Ostrava, odboru školství a sportu a Okresní rady Asociace školních sportovních klubů České republiky Ostrava, konané pod záštitou náměstkyně primátora Mgr. Andrey Hoffmannové, Ph.D.

Ambasadory letošního ročníku jsou:

Tereza Švábíková

hráčka badmintonového oddílu B.O.CHANCE OSTRAVA, česká reprezentantka

Roman Procházka

plavec, Klub plaveckých sportů v Ostravě, český reprezentant

Pro žáky základních škol byl ve spolupráci s AŠSK připraven 2. ročník Ostravských sportovních her, které budou probíhat v 1. pololetí distančně formou měsíčních výzev, a pokud to situace dovolí, v 2. pololetí by se konaly standartní obvodní a okresní kola soutěže AŠSK. Vyhodnocení her proběhne v červnu 2022, oceněno bude 10 nejlepších škol a 15 nejlepších žáků z každé z těchto škol. Každý žák, který se zapojí do Ostravských sportovních her získá drobné ocenění.

Průběh distanční formy je realizován prostřednictvím měsíčních výzev, které budou žáci plnit v hodinách tělesné výchovy. Výsledky budu pravidelně za školu zasílány AŠSK. Cílem je, aby co nejvíce žáků školy splnilo určenou disciplínu. Zapojeny jsou děti od 1. až do 9. ročníku. Pořadí škol v jednotlivých měsících bude stanoveno podle procent žáků školy se splněnou výzvou.

Výzvy jsou čtyři

 1. – 2. třída3. – 5. třída6. – 9. třída 
1. výzva (říjen – běh)500 m (limit 3:30 min.)  –1000 m (limit 7:00)
2. výzva ( listopad – šplh)3 m –4,5 m
3. výzva (prosinec – švihadlo)205080 (počet přeskoků/min) 
4. výzva ( leden – driblink)40 m80 m120 m (1 min. kolem 2 met)

Aktuálně je přihlášeno 29 škol a zapojilo se 4 976 dětí, které splnily 1. výzvu.

Výsledky I. výzvy – z d e – .

Vzhledem k epidemiologické situaci se statutární město Ostrava rozhodlo motivovat a podpořit žáky, kdy jsou kromě „medailonků“ natočena rovněž instruktážní a motivační videa s ambasadory Terezou Švábíkovou a Romanem Procházkou pro každou jednotlivou výzvu. Jeden z ambasadorů se pokouší absolvovat výzvu (v limitech pro 2. stupeň ZŠ) s coachingem sportovce, který provozuje vrcholově tento sport.

Pokud nebude možné pořádat klasické sportovní soutěže v 2. pololetí, bude pokračovat distanční forma soutěží formou čtyřech výzev v období únor – květen. V tomto případě budou nové výzvy specifikovány v lednu 2022. V červnu se 10 nejlepších škol zúčastní Velkého sportovního dne se slavnostním vyhlášením.

Statutární město Ostrava se na realizaci projektu podílí financováním cen a odměn pro školy, propagací, uspořádáním velkého sportovního dne a v případě dobré epidemiologické situace i financování rozhodčích v rámci standartních soutěží.

Image video a znělka 1. ročníku projektu Ostravské sportovní hry

Vyhodnocení nejúspěšnějších základních škol v rámci 1. ročníku projektu

sport.hry

Lidé za projektem

Bc. Miroslava Segar
Bc. Denisa Kučerová

Kontaktní údaje

Magistrát města Ostravy
Prokešovo náměstí 8
729 30  Ostrava

Bc. Miroslava Segar

E-mail: msegar@ostrava.cz
Tel: +420 599 443 284

Bc. Denisa Kučerová

E-mail: dkucerova@ostrava.cz
Tel: +420 599 442 323

Zobrazit: 1. ročník „Ostravských sportovních her“
Projekt Ostravské sportovní hry je společným projektem statutárního města Ostrava, Odboru školství a sportu a Okresní rady Asociace školních sportovních klubů České republiky Ostrava. Dne 7. 9. 2020 ocenila náměstkyně ...
Zobrazit: Ostravské sportovní hry přitáhly tisíce žáků
Do Ostravských sportovních her, které letos poprvé pořádá město Ostrava ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů České republiky, se zapojilo 54 škol s 6 tisíci žáky. Soutěží se ve ...