TALENT CITY 2023

Zobrazit: TALENT CITY 2023

Chystáme další ročník konference Talent City. Program bude postupně zveřejňován. Máte se na co těšit!!!

.

REKAPITULACE ROČNÍKU 2022

Cílem konference Talent City 2022, která se konala ve dnech 14. – 15. 9. 2022 na několika místech v centru Ostravy, byla podpora a rozvoj talentů ve více oblastech. Inspirovali jsme se od místních organizací, ale také od zahraničních hostů a zároveň jsme představili, jak umí rozvíjet talent město Ostrava a jak se v podpoře talentů město zdokonaluje. Některé vstupy konference probíhaly v anglickém jazyce.

Město Ostrava dlouhodobě podporuje talentované děti, žáky a studenty a věnuje se systematické podpoře nadání a prostřednictvím této konference podpořila důležitost subvence v oblasti talentmanagementu.

Konference Talent City 2022 byla realizována v kontextu zapojení statutárního města Ostravy do mezinárodní iniciativy Global Startup Cities. Cílem iniciativy Global Startup Cities je tvorba nových pracovních míst, nových mezinárodních pracovních příležitostí, podnikatelské spolupráce a podpora propojování inovačních ekosystémů na evropské úrovni.

PRO KOHO

Konference byla určena především pro odbornou veřejnost, zejména pracovníky mateřských
a základních škol
, ale mohli se jí zúčastnit všichni, kteří se o tuto problematiku zajímají.  

ZAHÁJENÍ KONFERENCE DNE 14. 9. 2022 OD 18:00
více informací zde

DEBATA NA TÉMA „JAK PODPOROVAT NADÁNÍ?“

Konference byla zahájena debatou V Centru PANT určenou zejména pro rodiče, ale také učitele a širokou veřejnost.
Videozáznam debaty naleznete níže.

OBLASTI KONFERENCE – 15. 9. 2022

1.
TALENT A PODNIKAVOST
více informací zde

Nositelem dalšího bloku bude Moravskoslezské inovační centrum Ostrava, které se zaměří na talent a podnikavost. V rámci prezentace budou představeny zajímavé projekty v oblasti start-upů, v rámci panelových diskuzí budeme hovořit mimo jiné o talent attraction managementu.

2.
TALENT A KREATIVITA
více informací zde

Blok zaměřený na talent a kreativitu ukáže návštěvníkům možnosti zapojení kreativity nejen do vzdělávání. Nositelem této oblasti bude statutární město Ostrava a další partneři. Přednášky a workshopy budou realizovány odborníky z oblasti umění, kreativity a vzdělávání.

3.
TALENT A VZDĚLÁVÁNÍ
více informací zde

Ostravská univerzita představí blok talent a vzdělávání. V rámci tohoto bloku se zapojí jednotlivé fakulty, např. filozofická, pedagogická, přírodovědecká a fakulta sociálních studií. Můžete se těšit na přednášky, panelovou diskusi, řízené debaty a workshopy se zajímavými hosty z oblasti podpory talentů a vzdělávání.

DOPROVODNÝ PROGRAM
více informací zde

Součástí konference budou také tematické workshopy, které budou realizovány ve spolupráci s Centrem PANT, Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava, organizací MAPPA a Galerii výtvarného umění v Ostravě.

Autoři fotografií: Jiří Zerzoň, Lukáš Kaboň, Adolf Horsinka

Lidé za projektem

Ing. Sylva Sládečková, MBA
Mgr. Tereza Krčíková
Bc. Nikola Korytářová

Kontaktní údaje

talentcity@ostrava.cz

 

Magistrát města Ostravy
Prokešovo náměstí 8
729 30 Ostrava

 

Místo konání: Studio G (Chelčického 8, Ostrava, odkaz na adresu ZDE) Blok Talentu a kreativity ukázal návštěvníkům možnosti zapojení kreativity nejen do vzdělávání. Byly představeny organizace, které se kreativním vzděláváním ...
Blok Talentu a vzdělávání se zabýval problematikou talentu a nadání na školách. Pro odbornou veřejnost byly připraveny semináře a debaty zaměřeny na práci s nadanými žáky ve školách, ale také ...