Talent City 2023 nabídne inspirativní den plný talentu a kreativity!

Zobrazit: Talent City 2023 nabídne inspirativní den plný talentu a kreativity!

Zveme vás na událost, kde načerpáte plno nových poznatků a nápadů, které mohou obohatit vaši práci i osobní život.

Připravili jsme pro vás bohatý program, který zahrnuje přednášky a workshopy s předními zástupci ostravských společností, ale také hosty z Brna, Zlína či Prahy!

KDY? 5. října 2023 od 9:00 do 14:00
KDE? Divadlo „12“, Čs. legií 148/12, 701 04 Moravská Ostrava a Přívoz

.

Co se dozvíte?

  • Společně se zaměříme na propojení designu a vzdělávání a zjistíme, jaký vliv má vizuální a mediální gramotnost na naše každodenní životy.
  • Představíme vám inspirativní příklady nejúspěšnějších edukačních programů, které pomáhají rozvíjet kreativitu a podporovat imaginaci u žáků v Ostravě.
  • Zúčastníte se interaktivního workshopu, kde budeme společně diskutovat o výzvách ve vzdělávání a hledat nové přístupy k rozvoji talentu.
  • Nebude chybět ani přednáška zaměřená na rozvíjení různých talentů u žáků pomocí dramatických metod, které mohou být aplikovány v různých předmětech.

Na jaké příspěvky se můžete těšit?

1.THeatr ludem „Dramatická výchova v běžné výuce na školách“ (BcA. Klára Kvasničková a Mgr. et BcA. Pavla Masaříková)

Theatr ludem je nezisková organizace, která vznikla v roce 2005 a zaměřuje se na vzdělávací a kulturní projekty především v Moravskoslezském kraji. V současné době připravují projekt ve spolupráci s ostravskými školami, který vám na konferenci chtějí přiblížit. Jedná se o sérii vzdělávacích seminářů pro pedagogy, ve kterých se naučí uplatňovat metody dramatické výchovy v různých předmětech a díky tomu tak podporovat a rozvíjet rozličné talenty u žáků, na které by při běžném stylu výuky nemuselo dojít.

2.Galerie PLATO Designování vzdělávacích činností PLATO“ (Mgr. et Mgr. Alice Sovadinová a Mgr. et BcA. Jiří Gruber)

Nedílnou součástí aktivit i identity městské galerie současného umění PLATO je vzdělávání na všech možných úrovních. Jeho formy a podoby se galerie snaží promýšlet už devět let. Cílí na různorodé skupiny, podstatnými partnery jsou však školy, pro které se snaží za pomocí současného umění nabízet nejen zážitek, ale především cestu k chápání stále složitějšího světa, možnosti a dovednosti pokládat otázky a podporovat jejich vlastní invenci a tvořivost. Příspěvek nabídne spektrum aktivit určených především studenstvu, příklady nejúspěšnějších edukačních programů i imaginativních a interaktivních programů pro děti, které pro nás vypracovali umělci/kyně samotní.

3.Designéři dětem „Pochopit design znamená pochopit svět v souvislostech“ (Mgr. Kateřina Přidalová)

Organizace Designéři dětem věří, že design je mocný kreativní nástroj, který dokáže rozvíjet kompetence dětí směrem ke kritickému a kreativnímu myšlení, k vizuální a mediální gramotnosti, rozvoji imaginace a participace. Designérům a školám designu přináší propojení se ZŠ jedinečnou možnost poznat významné cílové skupiny uživatelů (rodiče, děti školy), nové pracovní příležitosti a zvyšování lektorských dovedností designérů. Platforma chce tvořit most mezi dvěma zdánlivě oddělenými světy – svět ZŠ a svět designu – a rozvíjet partnerství designérů, škol, rodičů a dětí. Usilujeme o propojení základních škol s vyššími odbornými a vysokými uměleckými školami. Důsledkem této spolupráce je i tvorba unikátních vzdělávacích metodik. Organizace Designéři dětem je nově členem platformy uMĚNÍM, která sdružuje subjekty zaměřené na kreativní vzdělávání.

4.FabLab BrnoDigitální řemeslo jako nástroj pro podporu kreativity(Ing. Tomáš Mejzlík)

3D tiskárny, laserové řezačky a CNC frézky nejsou nic jiného než jen výrobní stroje. Při správném zpřístupnění studentům a veřejnosti ovšem dokážou podpořit kreativitu a posunout mindset od konzumního směrem víc k tvořivému. Od pasivního směrem k aktivnímu. Od příjemce k tvůrci. To spolu nese spoustu dalších benefitů jako třeba dodání sebevědomí jednotlivcům, zvýšení potenciálu regionu pro inovativní projekty a produkty a přesně o to FabLabu Brno jde. Lektor bude tyto možnosti podpory kreativity pomocí digitálního řemesla ilustrovat na jejich příběhu.

FabLab je digitální otevřená dílna, která se věnuje primárně dvěma aktivitám – vzdělávání žáků a studentů v digitálním řemesle a poskytování kvalitě vybaveného zázemí pro tvorbu fyzický projektů a produktů pomocí počítačem řízených výrobních strojů.

5.TIC Zlín Nenapodobovat, být v čele! (Ing. Lukáš Trčka, Ph.D.)

Dle citátu Tomáše Bati se za první republiky, stejně jako dnes, vyplatí být originální, znát své talenty a umět s nimi pracovat. Zážitkový workshop o výzvách ve vzdělávání, talent managementu s přesahy do kvality života a osobní spokojenosti.

Technologické inovační centrum bylo založeno v roce 2005 a jedná se o jednu z nejstarších inovačních agentur v ČR. Aktuálně působí pro několik cílových skupin, od žáků na školách, přes start-upy a živnostníky až po etablované podniky s výzkumně-vývojovými programy.

Blok Talent a kreativita se uskuteční za finanční podpory Evropské unie.