Talent City 2022 – DOPROVODNÝ PROGRAM

V rámci bloku „Talent a kreativita“ konference Talent City 2022 bude probíhat ve středu 14. 9. 2022 a 15. 9. 2022 bohatý doprovodný program pro děti, pedagogy a veřejnost.

14. 9. 2022 – workshop TAJEMSTVÍ MĚSTSKÉ ULICE

Přijďte se seznámit s výukovým programem pro žáky základních škol. Na vlastní kůži zažijete edukační aktivitu, kterou připravil Městský ateliér prostorového plánování a architektury. Jejím cílem je dětem přiblížit prostředí a zákonitosti městské ulice. Ukázat, že je tvořena řadou prvků, které plní různé funkce, zabírají různě velký prostor nad i pod zemí a mají mezi sebou různé vazby a vztahy. 

Během workshopu vám představíme, jak je výukový program koncipován, jaké pomůcky využívá a jaké poznatky si děti mohou odnést. Sami si budete moci roli řidičů, chodců nebo cyklistů vyzkoušet.


PRO KOHO?
Pracovníci v oblasti vzdělávání

KDE?
Městský ateliér prostorového plánování a architektury (MAPPA) – Nádražní 17, 702 00 Ostrava-Moravská Ostrava a Přívoz

KDY?
14. 9. 2022 – 16:00 hod.

Z důvodu omezené kapacity je na akci nutná registrace

REGISTRACE ZDE

15. 9. 2022 – MASARYKOVO NÁMĚSTÍ OSTRAVA

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ V OSTRAVĚ (GVUO) – workshop „Výroba originálního deníku“

Přijďte si vytvořit originální deník s jednoduchým ručním vázáním. K dispozici budou různé druhy grafických a speciálních papírů i listy z tištěných propagačních materiálů GVUO. Deník si můžete ozdobit kresbou či koláží. Workshopem Vás provedou lektorky GVUO.

PRO KOHO?
Děti 7 – 8 let, žáci 2. stupně ZŠ + SŠ, včetně jejich pedagogů a rodičů.

KDY?
15. 9. 2022 – 9:00 – 17:00 hod.

DOLNÍ OBLAST VÍTKOVICE, z.s. (DOV)

DOV představí veřejnosti ochutnávku z výukových programů napříč všemi předměty, které budou doplněny o nabídku odpoledních volnočasových aktivit.
Prozkoumáte svět pod mikroskopem, zjistíte jak postavit unikátní samonosný most podle Mistra Leonarda. Seznámíte se s naší robotickou včelkou a dozvíte se, co dokáží naši nejmenší. Prozradíme vám kouzlo zrcadla a společně naučíme microbita dětským hrám. Také vám poradíme, jak se dají využít vodíkové technologie a mnoho dalšího. To vše formou zábavy, her a rébusů.

PRO KOHO?
Určeno pro děti a žáky všech stupňů škol, včetně jejich pedagogů a rodičů.

KDY?
15. 9. 2022 – 9:00 – 17:00 hod.

VYSOKÁ ŠKOLA BÁŇSKÁ – TECHNICKÁ UNIVERZITA OSTRAVA (VŠB-TUO)VŠB-TUO už více než 170 let propojuje technické, ekonomické, přírodovědné a umělecké obory v moderních studijních programech, reagujících na skutečné problémy současnosti.

Pomocí modelů a interaktivních exponátů vám přiblížíme témata, která hýbou současným světem:

Energetika, elektromobilita, nízkozuhlíkové technologie – představíme vám elektro buggy StudentCar z dílny Fakulty materiálově-technologické.
Klimatické změny, sucho, hospodaření s vodou – vyzkoušíte si interaktivní model vytváření říčního koryta Hornicko-geologické fakulty.
Automatizace, robotizace – představíme vám lunární vozítko – robotický rover K3P4 studentů Fakulty strojní, se kterým soutěží na mezinárodních soutěžích.
Nové materiály, nanotechnologie – vysvětlíme vám princip výroby nanovláken a můžete je i ochutnat! Zajišťuje Fakulta materiálově-technologická.

Na našem stanovišti nebudou chybět ani astrohrátky a pozorování denní oblohy dalekohledem. Zajišťuje Planetárium Ostrava

Kontakt: popularizace@vsb.cz

PRO KOHO?
Žáci 1. a 2. stupně ZŠ + SŠ, včetně jejich pedagogů a rodičů.

KDY?
15. 9. 2022 – 9:00 – 17:00 hod.